سرویس بهداشتی مناسب برای معلولین و سالمندان

نرده یا میله حائل

یکی از وسایل بسیار سودمند و پر کاربرد برای معلولین و سالمندان در سرویس های بهداشتی نرده یا میله ی حائل است. به محل قرار گرفتن این میله ها در این تصویر دقت کنید که دقیقا در مکان های مورد نیاز نصب شده اند.

 

اگر در آب و هوای گرم زندگی می کنید، بهتر است فضای دوش را با درب یا پرده از بقیه ی فضاها جدا نکنید. با این کار یک کف یکپارچه در حمام خود ایجاد می کنید که هم برای حرکت مزاحمت ایجاد نمی کند و هم فضای باز بیشتری برای پرستار فراهم می کند. در صورتی که می خواهید فضای دوش را تفکیک کنید علاوه بر بزرگ در نظر گرفتن آن، از درب های بزرگ استفاده کنید که ورود و خروج به این فضا راحت باشد.

 

جایی برای نشستن

در نظر گرفتن و تعبیه جایی برای نشستن در حمام و یا زیر دوش بسیار مفید خواهد بود.

 

 

استفاده از کاشی های بزرگ در کف حمام سطحی صاف و مسطح برای حرکت کرسی ها و وسایل کمکی متحرک ایجاد می کند.

نکته: در هنگام ساخت حمام سعی کنید از شیب یک طرفه در کف حمام استفاده کنید تا وقتی بر روی کرسی یا صندلی می نشینید تکان نخورد. معمولا حمام هایی با یک چاه تخلیه دارای چندین شیب هستند که باعث می شود صندلی های چهارپایه بر کف آنها لق بخورد.

برچسب ها: قیمت کابین دوش و بخار, لیست قیمت کابین دوش, پارتیشن دوش, کابین دوش ارزان قیمت, قیمت کابین دوش دست دوم, قیمت زیر دوشی, دکوراسیون حمام, سرویس بهداشتی برای سالمندان, سرویس بهداشتی برای معلولین