اصول نوسازی حمام

نکات اساسی را درباره تغییر دکوراسیون داخلی و یا بازسازی حمام خود در نظر بگیرید:

 

• اشیای ثابت حمام در درجه اول اهمیت قرار دارند. اگر توالت، دستشویی و وان حمام مستعمل و لکه دار شده است، می توانید از تنوع رنگ و اشکال موجود در بازار و همچنین از لوازمی که مجهز به امکانات صرفه جویی حرارتی هستند، بهره ببرید، وان در اندازه های مختلفی موجود است.
• می توان با استفاده از رنگ یا کاغذ دیواری های وینیل یا پنل های چوبی یا ورقه ای و سرانجام نصب کاشی آیینه ای یا آیینه بزرگ از جنسی که بخار نمی گیرد، خیلی سریع چهره ی تازه ای به دیوارها داد.

Bathroom-Decor
• امکانات کف حمام متنوع است. از کاشی مرمر گرانقیمت، کاشی سرامیک، کاشی متوسط از حیث قیمت گرفته تا کفپوش وینیل مرمرنما که قیمت ارزانی دارد. موکت یکی از نشانه های تجملی بودن حمام است، تنها باید اطمینان حاصل کرد که زیر سازی آن برای نوسازی حمام مناسب است.
• روشنایی حمام را می توان به کمک کلید دیمر چنان تنظیم کرد که حال و هوای مناسبی بوجود آورد.
• مشکلات مربوط به کپک رطوبت را رفع کنید
• برای نگهداری و انبار لوازم و اشیائ از روش های معمول در آشپزخانه الهام بگیریرد.
• در حمام همیشه اصل اول «ایمنی» است.

نو کردن حمام کهنه

هنگامی که سال ها از عمر حمام شما بگذرد و جوانی اش را از دست بدهد و در  دوران پیری خود، بدشکل به نظر برسد و کاشی‌های آن پوسته پوسته شده و مانند غاری تاریک و بی روح به نظر برسد و دکوراسیون منزل شما را بدنما کند، نوسازی کامل و پرهزینه تنها راه فرار و چاره نیست. اگر  لوله‌کشی چنین حمامی به خوبی کار می‌کند، بهتر است به  کمک رنگ ، پارچه ، کاغذ دیواری ، کفپوش و تزیینات مناسب، هویت و چهرۀ جدیدی به حمام ببخشید. بر قسمت های برجسته حمام بیشتر تاکید کنید. روکش چوبی دیوار و قرنیز گچ‌بری شده را رنگ سفید براق بزنید تا در تضاد با رنگ‌ها و نقش‌های زنده بقیه دیوار خود را به خوبی نشان دهد. برای دگرگونی چهره حمام و جذابیت آن در دکوراسیون ، تنها سطوح پس‌زمینه را نو کنید و بگذارید پنجره قوسدار قدیمی و روشویی پایه‌دار کهنه در میانه این پس‌زمینه بدرخشد. از اشیای قدیمی استفاده کنید، از جمله یک گنجه‌ کشودار قدیمی را در زیر دسشویی تعبیه کنید و سینک را با رویه مرمر در آن جاسازی کنید یا دستشویی کوچک با را با مخزن و شیر آب به روش انگلیسی که در آن طرح گل نقاشی شده است تزیین کنید. با ترفندهای طراحی می‌توانید حمام‌های خیلی بزرگ را جمع و جور جلوه دهید و سقف‌های بلند و پنجره‌های بزرگ را پنهان کنید. با رنگ تیره یا کاغذ دیواری پر نقش و نگار می‌شود سقف بلند را کوتاه نشان داد. برای کوچک‌تر نشان دادن حمام‌های بزرگ،  با پارچه‌هایی که طرح‌های هماهنگ دارند پوشش جذابی برای پنجره بسازید . این گونه می توانید نمایی متفاوت و خیره کننده به دکوراسیون منزل ببخشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *