کابین دوش ارزان

ايده‌هايي ارزان براي تغيير حال و هواي حمام

در این مقاله سعی کرده ایم با رویکرد اینکه چگونه شما می توانید با کمترین هزینه حمام خود را زیبا کنید و یک حمام زیبا داشته باشید نوشته شده است سعی کنید این مقاله با دقت مظالعه کرده و حداقل یک بار موارد آن را اجرا کنید تا تاثیر زیبایی بر حمام خود را ببینید 

ايجاد يك تغيير كوچك و نه چندان پرهزينه اگر با دقت و سليقه انجام شود، مي‌تواند تاثيري فوق‌العاده در زيبا كردن فضاي داخلي حمام داشته باشد. گاه ‌ايجاد اين تغييرات كوچك كاربري‌ها و راحتي شما را نيز بالا مي‌برد. راهكارهاي زير مي‌تواند راهنماي شما در ايجاد اين پروژه خانگي باشد.

 

 

ايجاد يك تغيير كوچك و نه چندان پرهزينه اگر با دقت و سليقه انجام شود، مي‌تواند تاثيري فوق‌العاده در زيبا كردن فضاي داخلي حمام داشته باشد. گاه ‌ايجاد اين تغييرات كوچك كاربري‌ها و راحتي شما را نيز بالا مي‌برد.  فراموش نكنيد كه در بيشتر موارد شما مي‌توانيد با استفاده از وسايلي ساده و ارزان در چيدمان قسمت‌هاي مختلف منزل‌تان تغيير ايجاد كنيد. 

راهكارهاي زير مي‌تواند راهنماي شما در ايجاد اين پروژه خانگي باشد.

استراحتگاه موقت

يك صندلي كوچك داخل رختكن بگذاريد. اين صندلي جمع و جور و البته نه‌چندان گران، امكان نشستن براي دقايقي كوتاه را در حمام براي شما فراهم مي‌كند كه فرصتي مناسب براي خشك شدن بدن به خصوص در فصول سرد سال است. علاوه بر آن شما مي‌توانيد حوله يا لباس‌هايتان را نيز روي آن قرار دهيد. فراموش نكنيد كه بايد مدل و رنگ آن را هماهنگ با چيدمان حمام‌تان انتخاب كنيد.

گرم و نرم و رنگي

جاحوله‌اي و حوله‌هاي جديد بخريد. اگر حوله‌هايتان زبر و بي‌رنگ شده‌اند و ميله آويز حوله‌تان در حمام كهنه يا زنگ زده شده، آنها را با يك جاحوله‌اي ميله‌اي و ساده و چندين حوله رنگي و نرم عوض كنيد. پرتعداد بودن حوله‌ها امكان جايگزيني را به شما در زمان شست‌وشوي حوله‌ها مي‌دهد و علاوه بر آن رنگ و لعابي تازه به حمام مي‌دهد.

 

مخفيگاه بهداشتي‌ها

از كابينت‌ها يا قفسه‌هاي باريك و بلند استفاده كنيد. در بيشتر حمام‌ها فضاي كافي براي قرار دادن وسايل بهداشتي وجود ندارد. بنابراين شما مي‌توانيد با استفاده از چنين كمد كوچكي از بسياري وسايل مانند لوازم آرايش، سشوار، دستمال‌هاي توالت، ‌تيغ‌ها و كرم‌هاي اصلاح و صابون‌ها و شامپوهاي اضافي در حمام نگهداري كنيد.

 

تزئيني‌هاي كوچك

اگر حمام خانه‌تان به يك سكو در قسمت رختكن مجهز است،‌ شما مي‌توانيد با استفاده از وسايلي ساده، آن را زيبا و متفاوت جلوه بدهيد. براي مثال مي‌توانيد يك سبد حصيري خوش‌رنگ تهيه كنيد و حوله‌هاي كوچك را به صورت رولي لوله كنيد و در آن بچينيد. اين سكو امكان قرار دادن وسايل تزئيني را نيز براي شما فراهم مي‌كند.

 

تمركز روي كوچك‌ترها

براي ايجاد تغيير در وضعيت حمام مي‌توانيد روي وسايل كوچك نيز تمركز كنيد. به ‌اين دليل كه تعويض تمامي ‌قسمت‌هاي تشكيل‌دهنده يك حمام مانند شيرآلات، چراغ روشنايي و كاشي‌هاي كف و ديوار به احتمال زياد به هزينه زيادي احتياج دارد، ‌شما مي‌توانيد تنها با تعويض برخي وسايل كوچك مانند سردوش و جاصابوني،‌ رنگ و بوي تازگي به حمام بدهيد

 

آينه 

دستي به سر و روي آينه حمام بكشيد. اگر آينه سالم است، قاب جديدي براي آن تهيه كنيد اما اگر قسمت‌هايي از آن دچار زنگ‌زدگي شده و زيبايي خود را از دست داده آن را دور بيندازيد و اين بار آينه‌اي متفاوت با قابي مقاوم در برابر آب انتخاب كنيد. آينه‌هايي كه در طرح‌ها و شكل‌هاي مختلف برش خورده‌اند زيبايي خاصي به حمام شما مي‌دهند.

 

نور و سايه

لامپ‌هاي قديمي‌ و كم نور را با لامپ‌هاي جديد ال اي دي تعويض كنيد. ال اي دي‌ها بسيار متنوع هستند و كم مصرفند. تعويض چراغ‌هاي روشنايي حمام نيز در تغيير حال و هواي حمام موثر است. اگر امكان دارد اين بار چراغ‌ها را در دو طرف آينه نصب كنيد. اين سبك نورپردازي كمترين سايه را ايجاد مي‌كند.

رنگينه‌هاي شاد

از جادوي رنگ‌ها استفاده كنيد. شما حتي مي‌توانيد كاشي‌هاي قديمي‌ حمام را با استفاده از رنگ‌هاي شاد، رنگ‌آميزي كنيد. اگر حمام شما به طور كامل سفيدرنگ است مي‌توانيد از عناصر رنگي متنوع براي جذاب كردن آن استفاده كنيد. انتخاب صابون‌ها، حوله‌ها،‌ دمپايي‌ها و پرده حمام رنگي بسيار كم هزينه اما تاثيرگذار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *