خرید کابین دوش

راهنمای خرید کابین دوش

کابین‌های دوش، حمام بخار و سونا، کابین‌های مجهز به سیستم جکوزی، کابین‌های مجهز به سیستم جت‌های ماساژور و هم‌چنین کابین‌هایی با طراحی منحصر به فرد و جذاب می‌تواند یک نقطه کانونی برای حمام محسوب شود. در خانه‌های کوچک که سرویس بهداشتی و حمام در فضای مشترکی قرار گرفته‌اند کابین دوش بهترین انتخاب برای جدا کردن فضای حمام از سرویس بهداشتی است. برای اغلب این کابین‌های دوش درهای کشویی یا تاشو طراحی می‌شود، از این رو برای استفاده در فضاهای کوچک مناسب هستند. امروزه کابین‌های دوش و حمام متعدد با کاربری‌های متنوع در بازار موجود هستند که می‌توانید بر حسب نیاز و انتظاری که از حمام خانه خود دارید گزینه مناسب خود را انتخاب کنید.

 

راهنمای خرید کابین دوش حمام

 

چقدر فضا دارید؟

اندازه کابیندوش مناسب برای شما به میزان زیادی به اندازه سرویس بهداشتی و فضای حمام شما بستگی دارد. ابتدا باید به طور دقیق فضای زمینی موجود و هم‌چنین ارتفاع فضا را اندازه‌گیری و جای قرارگیری در و پنجره را مشخص کنید. پلان زمینی ساده‌ای را ترسیم کنید و در آن اندازه و جای قرارگیری در و پنجره و دیگر تجهیزات موجود را مشخص کنید و این پلان را همراه خود برای خرید کابین ببرید.

پس از اندازه‌گیری و ارزیابی فضای موجود و مناسب برای کابین دوش و حمام باید تعیین کنید چه شکل و ساختاری برای فضایی که در اختیار دارید مناسب است و با سلیقه و خواسته شما جور در می‌آید. زمانی که به اندازه و شکل کابین حمام مناسب فکر می‌کنید باید در نظر داشته باشید که اندازه و مدلی را برای کابین دوش خود انتخاب کنید که در سرویس بهداشتی فضای کافی برای تجهیزات و عناصر دیگر باقی بماند و حرکت در فضا دشوار نشود.

جای قرارگیری کابین دوش نیز بسیار مهم است و باید در مورد آن تصمیم‌گیری کنید. اگر قرار است کابین حمام جدید خود را درست جایی قرار دهید که دوش قدیمی در آن جا قرار داشته است کار ساده‌تر می‌شود زیرا نیاز به لوله‌کشی ندارید و جای شیر آب سرد و گرم مشخص و آماده است.

نکته مهم دیگر هنگام انتخاب کابین دوش این است که حتما از نام تجاری معتبر که مرغوبیت و کیفیت تولیدات و طرح‌های آن شناخته شده است انتخاب کنید. هیچ چیز ناامیدکننده‌تر از این نیست که پس از یک دوره کوتاه استفاده از حمام نشانه‌هایی از فرسودگی و خرابی در قسمت‌های مختلف کابین و اختلال در سیستم‌های موجود در آن دیده شود. بنابراین برای پیش‌گیری از این اتفاق و برای اینکه بتوانید سال‌های متمادی از حمام خود استفاده کنید و لذت ببرید از همان ابتدا به فکر انتخاب یک گزینه باکیفیت باشید و تا جایی که مقدور است از بودجه کم نگذارید.

هنگام خرید کابین دوش حتما در مورد نحوه تحویل و نصب آن توسط شرکت سازنده و هم‌چنین ضمانت‌نامه پس از فروش پرس و جو کنید. کابین دوش خود را پس از تحویل و نصب به خوبی بررسی کنید تا از سلامت بدنه و هم‌چنین کارکرد سیستم‌های مختلف مطمئن شوید و اگر مشکلی دیدید همانجا با فردی که برای تحویل دادن کابین آمده بازگو کنید و خواستار رفع آن شوید.

 

انواع کابین دوش

اتاقک‌های ساده

اتاقک‌های حمام ساده مستطیل یا مربع شکل هنوز هم از بهترین انواع کابین‌های حمام هستند. این اتاقک‌ها تنها دارای دوش هستند و امکانات دیگری ندارند. از این‌رو برای استفاده بهینه از فضا بهتر است به جای این اتاقک‌های ساده، گزینه‌های جدیدتر و پیشرفته‌تر را انتخاب کنید تا با اشغال همان فضا امکانات بیشتری در اختیارتان قرار گیرد.

 

کابین‌های پیشرفته

کابین‌های دوش پیشرفته و مجهز که امروزه در مدل‌های متنوع با طراحی‌های بسیار شکیل و جذاب در بازار موجود هستند می‌توانند عنصری شگفتی‌آفرین در سرویس بهداشتی شما محسوب شوند. این نوع کابین‌ها از لحاظ ساختاری نیز دارای انواع مختلف هستند. از این‌رو می‌توان برای هر فضایی با هر ساختار و مقیاسی گزینه‌ای مناسب را از میان این نوع کابین‌ها پیدا کرد. این کابین‌ها در عین حال که فضای چندان زیادی را نسبت به کابین‌های ساده حمام اشغال نمی‌کنند، مجهز به سیستم‌های جکوزی، جت‌های مختلف ماساژ، سونا و… هستند و با داشتن یکی از آن‌ها در حمام خود می‌توانید تجربه حمامی لذت‌بخش و مفرح را داشته باشید.

کابین دست‌ساز

با نصب یک در یا یک پانل مناسب مقابل قسمتی فرو رفته از فضا می‌توانید یک کابینت حمام کامل به وجود آورید. طوری که گرما و بخار و هم‌چنین آب از آن فضا خارج نشود و به بیرون نفوذ نکند. به این صورت دو سمت کابین با دیوار پوشانده شده است.

 

 

 

انواع درهای مناسب برای این کار

 

  • درهای کشویی: این نوع درها بسیار مناسب و کاربردی هستند و فضای حمام را اشغال نمی‌کنند.
  • درهای محوری یا لولایی: این درها در دو نوع راست بازشو و چپ بازشو موجود هستند و برای استفاده از این نوع در باید اطمینان حاصل کنید که فضا به میزان کافی در اختیار دارید، زیرا مقداری فضا هنگام باز شدن این درها اشغال می‌شود.
  • درهای تاشو: این نوع در نیز برای حمام‌هایی که فضای کافی برای باز شدن درهای محوری در آن وجود ندارد بسیار مناسب هستند.

مواد

معمولا برای پانل‌ها و در کابینت‌های حمام از شیشه‌های سخت و ایمن استفاده می‌شود که نشکن هستند. درها و پانل‌های شیشه‌ای خود نیز به دو نوع شفاف و مشجر تقسیم می‌شوند که انواع مشجر آن‌ها دارای طرح‌های بسیار چشم‌گیر و زیبایی هستند که سبب می‌شوند فضای داخل حمام از بیرون قابل رویت نباشد. برای قاب این کابین‌ها نیز از مواد نقره‌ای رنگ و شبیه کروم استفاده می‌شود، البته برخی از کابین‌های حمام مدرن و شیک بدون قاب هستند.

شیشه

ضخامت: شیشه کابین دوش برای ایمنی بیشتر حداقل باید 5 تا 6 میلی‌متر ضخامت داشته باشد. این ضخامت هرچه بیشتر باشد بهتر است.

حفاظت از لبه شیشه: شیشه‌هایی که لبه آن‌ها توسط قاب حفاظت نشده است خیلی زودتر می‌شکند و در معرض آسیب است بنابراین از شیشه‌هایی استفاده کنید که دارای قاب آلومینیومی است تا از ایمنی و عمر بیشتری برخوردار باشد.

قاب‌های آلومینیمی

  • قاب برخی از کابین‌های دوش به ظاهر آلومینیوم هستند اما در واقع چنین نیست و جنس آن‌ها پلاستیک فشرده است. این نوع قاب‌ها نه تنها از لحاظ جلوه و قیمت ارزان هستند بلکه نمی‌توانند مانند قاب‌ آلومینیومی واقعی از شیشه محافظت کنند.
  • باید به ضخامت قاب‌های آلومینیومی نیز توجه ویژه‌ای داشته باشید. مسلما قدرت و جنبه حمایتی که یک قاب آلومینیومی با ضخامت 1.2 یا 1.6 میلی‌متری دارد خیلی بیشتر از قابی با ضخامت 0.5 میلی‌متری است.
  • کیفیت آلومینیوم استفاده شده در کابین‌های حمام مختلف با هم تفاوت دارد. برخی از شرکت‌ها برای کاهش هزینه‌ها و قیمت محصول از آلومینیوم‌های بازیافت شده یا کامپوزیت‌های آلومینیوم استفاده می‌کنند که مسلما این نوع آلومینیوم‌ها در برابر صدمه مستعدتر هستند.

سینی‌های فضای دوش

این سینی‌ها معمولا از سنگ‌های یک تکه یا اکریلیک‌های سنگین ساخته می‌شوند. وجود این سینی‌ها درست زیر دوش این موضوع را تضمین می‌کند که آب از محوطه مخصوص دوش خارج نشود و هم‌چنین آب‌بندی و مکش آب به خوبی صورت گیرد. این سینی‌ها از اشکال و اندازه‌های متنوعی برخوردارند. بهتر است سینی با عمق بیشتر را برای کابین حمام خود استفاده کنید. هم‌چنین برای ارتقای ایمنی توجه داشته باشید که سطح آن لغزنده نباشد. نصب سینی دوش بسیار حساس است و باید طوری نصب شود که زمانی که تحت فشار قرار می‌گیرد دچار نشتی نشود، از این رو برای نصب آن حتما از یک متخصص کمک بگیرید. هدف اصلی از استفاده سینی دوش صرفه‌جویی در مصرف آب و جلوگیری از به هدر رفتن آب است و اگر تمایل ندارید می‌توانید سینی دوش نداشته باشید.

سینی‌های اکریلیک: سینی‌های دوش اکریلیک در انواع و کیفیت‌های مختلف در بازار موجود هستند. سینی‌های اکریلیکی که خلوص بیشتری دارند از کیفیت بالاتری برخوردارند. سینی‌های اکریلیکی که رنگ سفید خیلی روشن و برلیانی دارند معمولا از کیفیت خوبی برخوردار نیستند و سینی اکریلیک با کیفیت معمولا رنگ سفید کدرتری دارد. به دلیل همین تنوع در سینی‌های اکریلیک قیمت این نوع سینی‌ها متنوع است و سینی‌های اکریلیک مرغوب‌تر از قیمت بالاتری برخوردار هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *