چگونه با چند وسیله ساده سرویس بهداشتی زیباتری داشته باشیم

سرویس های بهداشتی زیبا و دلنشین موجب می‌شوند شما بیشتر از قبل به تمیزی خودتان اهمیت دهید! 

استفاده از حوله های رنگ وارنگ

به جای یک حوله، چند حوله در دستشویی بگذارید و آنها را از رنگ‌های متنوع انتخاب کنید. می‌توانید همه را از یک خانواده رنگ (مثلا طیف آبی) انتخاب کنید یا از رنگ‌های متضاد (مثلا قرمز، آبی و زرد) کمک بگیرید تا فضای پرانرژی‌تری داشته باشید. حوله‌ها را می‌توانید به صورت لوله ‌شده در یک سبد قرار دهید یا با استفاده از چند گیره روی دیوار آویزان کنید.

 

استفاده از تابلو در سرویس بهداشتی!

هیچ فکرش را کرده‌اید که می‌توانید در حمام یا دستشویی هم تابلو روی دیوار بزنید؟ اگر کاشی طرحدار نداشته باشید، می‌توانید به تابلوهای ریز و درشت هم فکر کنید. اگر کاشی‌های‌تان شلوغ و طرحدار است، به یک تابلوی بزرگ با یک تصویر ملایم (مثلا دریا) نیاز دارید تا فضا را متعادل کند.

بهتر است به جای قاب‌های شیشه‌ای، از تابلوهای شاسی شده استفاده کنید که هم در مقابل رطوبت مقاوم‌ترند و هم امکان افتادن و شکستن ندارند.

 

استفاده از شمع و عود در سرویس های بهداشتی

یک شمع معطر خاموش زیبایی چندانی ندارد. به جای آن بروید سراغ شمع‌های عادی‌تر اما روشن‌شان کنید! شمع‌های کرم‌رنگ عادی یا شمع‌های وارمر معمولی گزینه‌های بهتری هستند تا شمع‌های خیلی گران دست‌ساز که رغبت نمی‌کنید روشن‌شان کنید! اگر از کثیف شدن محیط سرویس به خاطر قطره‌های شمع نگرانید، جاشمعی‌های پهن بگیرید یا آنها را درون لیوان‌های بزرگ یا تنگ‌های کوچک بگذارید. با تزیین کردن داخل تنگ با سنگ، صدف، یا گل خشک یک وسیله تزیینی زیبا و کاربردی برای دستشویی هایتان بسازید.

عود را هم اگر در جای مخصوصش بگذارید (که خاکسترهایش همه‌جا پخش نشود) و روشن کنید، برای تزیین و خوشبو کردن دستشویی و حمام عالی است.

 

استفاده از کاغذ دیواری در سرویس های بهداشتی!

کاغذدیواری‌های برچسبی برای دستشویی و حمام مناسبند؛ البته نمی‌شود این کاغذها را زیر دوش یا پشت روشویی (جاهایی که آب زیادی روی‌شان می‌ریزد) نصب کرد اما دیوارهایی که اغلب خشک می‌مانند، گزینه‌های خوبی هستند؛ درضمن می‌توانید نوارهای باریکی از کاغذ برچسبی را بگیرید و دورتادور دیوارها بچسبانید. اگر هم دل به دریا بزنید و از رنگ‌های تند استفاده کنید، سرویس‌تان ناگهان از یک محل سرد و بی‌روح به جایی دلنشین و جذاب تبدیل می‌شود.

 

از گل های طبیعی در سرویس های بهداشتی خود استفاده کنید

خیلی‌ها کنار دستشویی گل‌های مصنوعی می‌گذارند اما کمتر کسی گل طبیعی را امتحان می‌کند. دنبال گل‌هایی باشید که نور زیادی نمی‌خواهند و نور لامپ‌های دستشویی و حمام برای چنین گل‌هایی کافی است.( می توانید به مطلب «گیاهان مناسب در فضای حمام» در همین سایت مراجعه کنید) می‌توانید یک گلدان کوچک کنار روشویی بگذارید یا اصلا به جای یکی از لیوان‌های سرویس آینه دستشویی، یک گلدان بگذارید. یک کاکتوس کوچک هم برای این کار مناسب است.اگر نگران ریختن خاک و کثیف شدن سرویس بهداشتیتان هستید، می‌توانید سراغ تراریوم (تنگ‌های شیشه‌ای دارای خاک و گیاه) بروید؛ این‌طوری خاک از داخل تنگ بیرون نمی‌ریزد.

اگر هم گل‌هایی داشته باشید که در آب زنده می‌مانند، می‌توانید آنها را در همان لیوان روشویی بگذارید و کمی خاک ژله‌ای رنگی کنارشان پر کنید. پوتوس برای این کار انتخاب خیلی خوبی است.برای روزهایی که مهمان دارید، می‌توانید به چند شاخه گل زینتی در یک گلدان آب هم فکر کنید.

 

استفاده از آینه در سرویس های بهداشتی

آینه علاوه بر بزرگتر جلوه دادن سرویس بهداشتی شما، می تواند فضا را بسیار شیک و زیباتر جلوه دهد.اگر دستشویی‌تان خیلی مرطوب نیست، می توانید از آینه های معمولی با قاب‌های چوبی یا پلاستیکی رنگی فضای دستشویی را حسابی شاد و زیبا کنید.

آینه‌های خیلی بزرگ هم برای حمام خیلی مناسبند؛ به خصوص اگر حمام کوچکی دارید، یک آینه بزرگ عرضی یا یک آینه تمام‌قد، وسعت فضا را تقریبا دوبرابر می‌کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *